Lyžovačka a sánkovačka pre deti aj pre profíkov

Liptov má čo ponúknuť po celý rok, no pre milovníkov zimných športov je doslova rajom. Lyžovanie, snowboarding, snežný skúter, ale aj rôzne iné zimné športy si môžete užiť v niektorom z lyžiarskych stredísk na okolí.

Jasná Nízke Tatry
Najväčšia lyžiarska aréna pre zimné športy na Slovensku – Jasná Nízke Tatry, sa nachádza len 15 km od centra Liptovského Mikuláša. Ponúka 45 km zjazdoviek rôznych úrovní pre začiatočníkov, pokročilých, rodiny s deťmi, aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Freeridové zóny a snow park, 30 lanoviek a vlekov. Na vrchol Chopku sa dopravíte 30-timi najmodernejšími lanovkami, vlekmi.

Opalisko
Lyžiarske stredisko Opalisko sa nachádza nad obcou Závažná Poruba, na úpätí vrchu Poludnica. Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí.

Javornica
Len 7 km od Liptovského Mikuláša vzdialený Liptovský Ján ponúka lyžovačku na úpätí severných svahov Nízkych Tatier. Zjazdovky sú mechanicky zasnežované. Je to lyžiarské stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. K trom vlekom typu POMA P pribudol v r. 2000 vysokokapacitný vlek Doppelmayr.

Fun Park Žiarce
Fun Park Žiarce sa nachádza v obci Pavčina Lehota, na začiatku Demänovskej doliny. K dispozícii je lyžiarska škola a škôlka pre najmenších, požičovňa lyžiarskeho výstroja, večerné lyžovanie, snowpark a bezplatné parkovisko pri vleku. Lyžiarske stredisko vzdialené od mesta Liptovského Mikuláša iba 5 km ponúka dobrú lyžovačku za priaznivé ceny rodinných lyžiarskych lístkov.