Turistika na Liptove vás chytí za srdce

Celé Slovensko je krásne, no Liptov patrí vďaka rozmanitosti svojej prírody medzi skutočné klenoty. Pár kilometrom každým smerom natrafíte na iný národný park pretkaný množstvom atraktívnych turistických trás a unikátnych prírodných krás.

Na severe sa týči masív Západných Tatier, zatiaľ čo na juhu sa jemne klenú kopce Nízkych Tatier. Trochu ďalej na západ môžete skúmať krásy Veľkej Fatry a cestou smerom na východ sa vám zase otvorí pohľad na najvyššie končiare Vysokých Tatier.

Niečo pre seba tu nájdu rekreační výletníci a rodiny s deťmi, rovnako ako aj ostrieľanejší turisti či adrenalínový športovci. Pokiaľ sem zavítate, vyberať si môžete z veľkého počtu turistických trás rôznej obtiažnosti. Ideálny terén na nenáročnú cykloturistiku sa nachádza v okolí Liptovskej Mary. Medzi najobľúbenejšie lokality pre pešiu turistiku patrí napríklad Kvačianska a Prosiecka dolina, Kalameny či Demänovské jaskyne.

Prírodu Nízkych Tatier môžete preskúmať napríklad v okolí prekrásnej Jasnej doliny, kde nájdete aj množstvo príležitosti na adrenalínové športové vyžitie.

Pokiaľ vás zaujíma aj história a kultúra regiónu, nemali by ste vynechať návštevu Vlkolínca, archeologické múzeum Havránok, či drevený kostol v obci Svätý Kríž. Liptov má osobité čaro v každom ročnom období. Môžete sa sem neustále vracať a vždy objavite niečo nové.